KAIP ELGTIS NUOTOLINIO DARBO POKALBIO METU
prieš 3 metus
PASIRUOŠIMAS DARBO POKALBIUI
Darbo paieškos neapsiriboja vien darbo skelbimų portalais ir kandidatavimu į norimas pozicijas. Dažnai reikia pasiruošti ir darbo pokalbiams, kurie karantino metu (ir ne tik) vyksta nuotoliniu būdu. Šis būdas, žinoma, turi savų privalumų ir trūkumų. Pateikiame 10 patarimų, kurie padės ,,įveikti“ nuotolinį darbo pokalbį:
1. Gavę kvietimą į pokalbį padėkokite ir patvirtinkite savo dalyvavimą
Tai padaryti užtruksite vos keletą minučių, tačiau sudarysite mandagaus bei atsakingo žmogaus įvaizdį.
2. Ištestuokite savo kompiuterinę techniką
Nepaisant to, jog pasitikite savo kompiuterio galiomis, vis vien patikrinkite ar gerai veikia internetas, ar prijungta kamera ir mikrofonas, ar gera garso kokybė. Jei vaizdo skambučių programą naudosite pirmą kartą, būtinai padarykite bandomąjį skambutį.
3. Sukurkite kuo profesionalesnę aplinką
Raskite kuo neutralesnį foną, gerą apšvietimą (geriau rinkitės vietą šalia lango). Pasistenkite jog būtent Jūs būtumėte pagrindinis objektas ekrane. Įsitikinkite jog pokalbio metu nebus jokių dirgiklių (pašalinių garsų, šviesų). Susitvarkykite aplinką, kurioje vyks pokalbis.
4. Būkite virtualiai profesionalūs
Pasitikrinkite koks el. pašto adresas ir vardas įvesti virtualių skambučių programoje (visur naudokite savo tikrą vardą ir pavardę, o tinkamiausias el. pašto adresas yra vardas.pavarde@... ir pan.). Taip pat patikrinkite kokia nuotrauka yra nustatyta kaip pagrindinė.
5. Kuo labiau pasiruoškite pokalbiui
Nors tai ir nėra gyvas pokalbis, ,,googlinti” atsakymų į klausimus pokalbio metu vis vien nederėtų. Stenkitės šiam pokalbiui ruoštis lygiai tiek, kiek ir gyvam. Atsakykite sau į dažniausiai darbo pokalbiuose užduodamus klausimus:
• Kuo Jus sudomino ši pozicija?
• Ką žinote apie įmonę?
• Kokios Jūsų didžiausios silpnybės?
• Koks didžiausias Jūsų profesinis pasiekimas?
• Papasakokite su kokiais didžiausiais iššūkiais esate susidūręs ankstesniame darbe ir kaip su jais susitvarkėte?
• Ko ieškote naujoje darbo pozicijoje?
• Kodėl paliekate ankstesnį darbą?
Pasidomėkite įmone, jos kultūra. Paruoškite klausimų įmonės atstovui.
6. Pasimokykite kūno kalbos pradmenų
Tai padės ne tik įtaigiau pristatyti save, tačiau ir geriau suprasti ką Jums nori pasakyti pašnekovas. Internete rasite daugybę nemokamos informacijos šia tema.
7. Stenkitės nepertraukinėti
Tai padaryti gali būti sudėtingiau nei gyvame pokalbyje, nes yra sunkiau sekti pašnekovo kūno kalbą ir suprasti kada jis ruošiasi kalbėti. Tačiau susitvarkyti su šia problema Jums padės 5 punktas bei didesnės pauzės tarp sakinių.
8. Apsirenkite taip, lyg vyktumėte į gyvą darbo pokalbį
Karantino metu esame įpratę didžiąją dienos dalį praleisti su patogiais ,,namų“ rūbais. Tačiau į šį pokalbį žiūrėkite kaip į galimybę pasipuošti – apsirenkite taip, lyg vyktumėte į tikrą pokalbį.
9. Būkite savimi
Nebijokite pajuokauti, pripažinti jei kažko nežinote ar nesuprantate – kitame ekrano gale, lygiai toks pat žmogus, kaip ir Jūs. Elkitės natūraliai.
10. Išsiųskite padėkos laišką
Po pokalbio išsiųskite padėkos laišką. Jei sutarėte kitą pokalbį, dar kartą parašykite ar planuojate/neplanuojate jame dalyvauti.
11. Palaikykite akių kontaktą žiūrėdami į kamerą
Nepaisant to, jog norisi žiūrėti į save – venkite to. Žiūrėdami tiesiai į kamerą atrodysite ne tik labiau susidomėjęs pokalbiu, bet ir parodysite pagarbą pašnekovui.
Tikimės šie patarimai padės susirasti išsvajotą darbą!